Kontaktai
Lietuvos kalinių globos draugija
Panerių g. 10, Vilnius
Tel. +370 5 2395154

  

Dalia Gudavičiūtė: Vaikams – kalinių šalikai

 

50 šalikų. Tokias dovanas savo artimiesiems Kalėdų proga numezgė Vilniaus antruosiuose pataisos namuose kalintys nuteistieji. Siūlai mezginiams kainavo 550 litų.

Už ypač sunkius nusikaltimus kalintys vyrai, Kalinių globos draugijos paraginti ir prižiūrimi savanorių, iš pradžių megzdavo kiekvieną penktadienį po 3 valandas specialioje patalpoje.

Bet šalikai ilgėjo lėtai, o Kalėdos artėjo greitai.

Todėl Vilniaus antrųjų pataisos namų administracija pati nupirko virbalus ir padarė išimtį – leido kaliniams megzti gyvenamosiose patalpose.

Tiesa, iš pradžių buvo baiminamasi, kad siūlų kamuoliai gali tapti narkotikų slėptuvėmis, o virbalais gali būti sužaloti žmonės. Tačiau jokių incidentų neįvyko.

Keli kaliniai yra išmokę megzti dar vaikystėje iš motinų ar močiučių.

Kalinių globos draugija mezginius įteikė nuteistųjų šeimoms. Kartu buvo perduoti vaizdo laiškai. Dauguma kalinių prašė artimųjų atleidimo ir sveikino Kalėdų proga.

Vaikai savo kalinčių tėvų dovanas priėmė įvairiai.

Vieni apsiverkė ir skubėjo rašyti padėkos laiškų, kiti nerodė jokio džiaugsmo.

Kaliniai jau pasisiūlė kitąmet megzti dovanas vaikų namų auklėtiniams. Nuteistieji tikina, kad mezgimas ramina nervus, skatina giliau mąstyti.

Dovanas gamino ir praėjusiais metais

* „Kalėdų angelo medis” – prieš metus į Lietuvą atkeliavusi akcija. Užsienio kalėjimuose jau du dešimtmečius kaliniai raginami prieš Kalėdas gaminti dovanas savo vaikams.

* Prieš metus kaliniai kalė namelius, lipdė avinėlius, meistravo dėžutes.

* Bet kalinius mokę socialinio darbo studentai kiekvieną kartą turėdavo atsinešti ir išsinešti peilius ar kitus aštrius įrankius, nes to reikalauja pataisos namų taisyklės.

Lrytas.lt