Kontaktai
Lietuvos kalinių globos draugija
Panerių g. 10, Vilnius
Tel. +370 5 2395154

  

Kaliniai džiaugėsi nemokamai gavę akinių


Lietuvos pataisos įstaigose bausmę atliekantys kaliniai skundžiasi, kad vis rečiau gauna drabužių ar kitos labdaros. Tokius priekaištus, gavę neįprastą akinių labdarą, išsakė Vilniaus 2-ųjų pataisos namų gyventojai. Nemokamai akiniai kaliniams šalyje dalyti pirmą kartą.

Kas trečias nuteistasis Vilniaus 2-uosiuose pataisos namuose kali už žmogžudystę. Dauguma kalinių teisti ne po vieną kartą. Už sunkius nusikaltimus teistas Marijonas džiaugiasi naujais akiniais, nes senuosius neseniai sulaužė.

Kai kurie nuteistieji nelaisvėje dirba tad sako, kad akiniai ypač pravers.

Nemažai nuteistųjų dažni Pataisos namų bibliotekos klientai, akiniai jiems reikalingi skaitymui, o, esą, patys nusipirkti akinių neišgali, nevisus kalinius paremia ir artimieji.

„Dažniausiai nuteistieji, jei ir turi problemų su regėjimu, nelabai turi už ką įsigyti tuos akinukus. Mes kai kada pigiausių paieškom, kam labiausiai reikia, išskiriam pašalpėlę minimalią ir vienam, kitam nuperkam, bet ne visiems galime nupirkti. O čia tokia didelė masė nuteistųjų, visi buvo patikrinti ir 120 vienetų akinių gauti labdaringai tikrai yra pirmas atvejis“, - sakė Česlovas Jocius, Vilniaus 2-ųjų pataisos namų direktoriaus pavaduotojas.

Kalinių regėjimą 3 dienas nemokamai tikrino gydytoja savanorė. Akinius kaliniams dovanojo viena labdaringa užsienio organizaciją, į kurią pagalbos kreipėsi Kalinių globos draugija.

„Stiklai visiškai nauji, o rėmeliai yra naudoti. Pirma problema buvo, kad reikėjo rasti daktarą, okulistą, kad patikrintų visų vyrų akis, nes reikėjo visus duomenis pateikti“, - sakė Lina Rapalavičiūtė, Kalinių globos draugijos atstovė.

Artimiausiu metu nemokamai akinius turėtų gauti ir Vilniaus 1-uose pataisos namuose kalintys pareigūnai.

 

http://www.lrytas.lt/-12900993471288408862-kaliniai-d%C5%BEiaug%C4%97si-nemokamai-gav%C4%99-akini%C5%B3-nuotraukos-video.htm